Być może zastanawiasz się, do czego służy chirurgia powiek. Istnieje wiele powodów, dla których możesz chcieć poddać się operacji, w tym deformacje, zniekształcenia i wady. Operacja powiek jest zabiegiem chirurgii plastycznej, który może skorygować te problemy i estetycznie zmodyfikować okolicę powiek w twarzy. Proces ten pomaga również poprawić ogólny wygląd pacjenta. Poniżej znajdują się informacje na temat zabiegu oraz związanych z nim zagrożeń i korzyści.

Zasinienie

Jednym z powszechnych efektów ubocznych operacji powiek w Beverly Hills jest niewielkie zasinienie. Podczas operacji powiek, siniaki mogą pojawić się zaraz po zabiegu i mogą być niebieskie lub fioletowe. W ciągu kolejnych trzech do czterech dni będą one zanikać, a po około pięciu do dziesięciu dniach staną się zielone lub żółte. W zależności od stopnia nasilenia siniaków i naturalnej zdolności organizmu pacjenta do gojenia się, całkowite zagojenie się siniaków może potrwać do czterech tygodni.

Siniaki po operacji powiek można leczyć za pomocą leków dostępnych na receptę i zimnych okładów. Ważne jest także, aby przez pierwsze 48 godzin unikać pocierania oczu i w miarę możliwości podnosić głowę. W okresie rekonwalescencji należy unikać pocierania oczu i forsownych ćwiczeń przez następne dwa do czterech tygodni. Chirurg poinformuje Cię również, kiedy będziesz mógł powrócić do normalnych czynności. Przez kilka tygodni można spodziewać się siniaków, dlatego należy podjąć odpowiednie środki ostrożności, aby zmniejszyć ryzyko wystąpienia komplikacji.

Suchość oczu

Po operacji powiek może wystąpić pewien dyskomfort pooperacyjny, w tym suchość oczu. Blepharoplastyka to zabieg kosmetyczny, który koryguje wygląd powiek. Zabieg ten można także łączyć z innymi poważnymi procedurami, takimi jak lifting twarzy czy podniesienie brwi. Pooperacyjne zasinienia i obrzęki są normalne, ale mogą powodować dyskomfort, a nawet niewyraźne widzenie. Efekty te ustępują jednak w ciągu dwóch tygodni. Przez kilka dni może również występować niewyraźne widzenie.

Po operacji powiek należy chronić oczy, nosząc okulary przeciwsłoneczne. Ponieważ powieki są częścią systemu obronnego organizmu, po operacji mogą być suche. Aby złagodzić ten problem, można stosować krople do oczu ze środkiem nawilżającym lub maść dostępną bez recepty. Przykładanie zimnego okładu do oczu może zmniejszyć obrzęk i ułatwić mruganie. W przypadku długotrwałej suchości może być konieczne noszenie tymczasowych soczewek kontaktowych.

Ektropion

Jeśli szukasz sposobu na leczenie chirurgiczne ektropionu, możesz zastanawiać się, czy nie rozważyć zabiegu w sedacji. Lekarz wykonujący sedację poda pacjentowi środek znieczulający i sprawi, że będzie on senny podczas zabiegu. Jeśli jednak sedacja nie wchodzi w grę, pacjent może zdecydować się na podanie samego znieczulenia miejscowego. Chirurg zastosuje wówczas „zastrzyki zamrażające”, aby znieczulić powieki. Dzięki temu pacjent będzie czuł się bardziej komfortowo podczas zabiegu.

Objawy ektropionu to nadmierne łzawienie, zaczerwienienie i śluzowata wydzielina. Dolegliwości te mogą również prowadzić do podrażnienia oka i uszkodzenia jego powierzchni. Aby dowiedzieć się, czy operacja ektropionu jest odpowiednim rozwiązaniem dla pacjenta, należy umówić się na wizytę u lekarza pierwszego kontaktu. Lekarz będzie mógł wówczas wyznaczyć okulistę, który przeprowadzi zabieg. Informacje na temat operacji ektropionu są niezbędne dla Twojego bezpieczeństwa i powodzenia zabiegu.

Ptosis

Chociaż ostateczne rezultaty zabiegu usuwania ptosis po operacji powiek są zwykle zauważalne po kilku tygodniach, proces ten może nadal powodować siniaki, obrzęk i asymetrię. Pacjenci powinni ograniczyć swoją aktywność po zabiegu i unikać podnoszenia ciężkich przedmiotów przez co najmniej tydzień. Po pięciu dniach pacjenci mogą delikatnie przemywać oczy, aby zachować higienę w miejscu nacięcia. Po kilku dniach od zabiegu operacyjnego korekcji ptozy może wystąpić niewyraźne widzenie, dlatego lekarz może zastosować maść do smarowania oka.

Przed przystąpieniem do korekcji ptozy po operacji powiek, ważne jest zidentyfikowanie źródła problemu. Jeśli chirurg przeprowadził poprzednią operację powiek, mógł nie docenić poziomej wiotkości powiek. Wczesna rewizja może pomóc w skorygowaniu ektropionu i zachowaniu widzenia. Ryzyko wystąpienia ptosis po operacji powiek można zmniejszyć, usuwając tłuszcz preaponeurotyczny z przegrody i obniżając powiekę.

Powikłania

Z operacją powiek wiążą się pewne zagrożenia. Po zabiegu często występują siniaki, nadmierne łzawienie, nadwrażliwość na światło, niewyraźne widzenie i zakażenie. Inne częste powikłania to zakażenie, krwawienie i obrzęk. Ponadto u niektórych pacjentów po zabiegu występuje asymetria i problemy funkcjonalne. Możliwa jest nawet ślepota. Jeśli rozważasz przeprowadzenie zabiegu, przed jego wykonaniem zastanów się nad swoim stanem zdrowia i oczekiwaniami. Przeczytaj kilka wskazówek, które pomogą Ci szybciej wrócić do zdrowia.

Przed poddaniem się operacji powiek ważne jest ujawnienie wszystkich istotnych informacji dotyczących stanu zdrowia, w tym wszelkich leków i suplementów diety wydawanych na receptę lub bez recepty. Jeśli pacjent cierpi na schorzenia oczu lub jaskrę, może to również powodować komplikacje. Pacjenci z pewnymi schorzeniami nie powinni poddawać się operacji powiek. Jeśli w przeszłości chorowali na cukrzycę, choroby układu krążenia lub nadczynność tarczycy, operacja może nie być dla nich odpowiednia. Również osoby ze słabą anatomią oczodołu lub nieprawidłowościami kości mogą nie być dobrymi kandydatami do operacji powiek.

Koszt

Koszt operacji powiek zależy od rodzaju zabiegu i chirurga, który go wykonuje. Na całkowity koszt wpływają także opłaty za zabiegi w danej placówce oraz personel medyczny zaangażowany w operację. Ogólnie rzecz biorąc, chirurdzy z większym doświadczeniem i wyższą akredytacją pobierają wyższe opłaty niż ci, którzy są nowicjuszami w tej dziedzinie. Jeśli pacjent poszukuje najbardziej zaawansowanego i skomplikowanego zabiegu, koszt wysoko wyspecjalizowanego chirurga plastycznego będzie prawdopodobnie wyższy niż koszt mniej doświadczonego. Tacy chirurdzy przechodzą dodatkowe szkolenia i dysponują większą wiedzą, dzięki czemu mogą zapewnić lepsze wyniki i większe bezpieczeństwo.

Zabieg będzie wymagał nacięć w celu usunięcia obwisłej skóry i nadmiaru tłuszczu. W niektórych przypadkach usuwane są także tkanki podskórne. Następnie chirurg plastyczny zamknie nacięcia cienkimi szwami. Rekonwalescencja trwa zwykle kilka dni po zabiegu. Pacjenci powinni używać okularów przeciwsłonecznych podczas przebywania na zewnątrz, smarować leczony obszar maścią i ściśle przestrzegać wszystkich instrukcji pooperacyjnych. Operacja powiek wiąże się ze znacznymi kosztami, ale jej efekty są tego warte.

Podobne tematy