Zastosowanie fali uderzeniowej na cellulit to innowacja opracowana przez firmę Storz Medical. Wcześniej technologia ta wykorzystywana była m.in. w fizjoterapii. Fala uderzeniowa poprawia ukrwienie skóry i pobudza spalanie tkanki tłuszczowej, dzięki czemu skutecznie usuwa cellulit nawet w zaawansowanym stadium zwłóknienia. Jak to działa? Wyjaśniamy.

Fala uderzeniowa na cellulit – mechanizm działania

Fala uderzeniowa, zwana również falą akustyczną, w nieinwazyjny sposób przenika przez powierzchnię skóry i rozprzestrzenia się na duże obszary, stymulując mechanizmy naprawcze w poszczególnych warstwach skóry. Jak wyjaśniają specjaliści z Kliniki Miracki w Warszawie usuwanie cellulitu tą metodą możliwe jest m.in. dzięki pobudzeniu ukrwienia skóry i usuwania nadmiaru toksyn z organizmu. Urządzenie stymuluje też proces spalania tkanki tłuszczowej. Fala uderzeniowa eliminuje czynniki powodujące nierówną powierzchnię skóry, czego efektem jest znaczna poprawa jej struktury – usuwanie cellulitu, ale też blizn i rozstępów.

Na leczone miejsce nakładany jest żel, który umożliwia przewodzenie fal akustycznych. Komórki tkanki łącznej wprawiane są w drgania, co skutecznie poprawia poziom jej napięcia i elastyczności. Zabieg jest bezbolesny, nie wymaga znieczulenia ani rekonwalescencji. W zależności od potrzeb wykonuje się 5-10 sesji w odstępach kilkudniowych.

Usuwanie cellulitu przy pomocy fali uderzeniowej – dla kogo?

Urządzenie Storz Medical przeznaczone jest dla osób zmagających się z „pomarańczową skórką” w każdym stopniu zwłóknienia. Ale usuwanie cellulitu to niejedyne zastosowanie fali uderzeniowej. Technologia ta pozwala również ujędrnić i zagęścić wiotką skórą, a także zredukować miejscowe nadmiary tkanki tłuszczowej. Stosuje się ją również w celu wygładzenia nierówności po liposukcji oraz zredukowania zastojów limfatycznych i obrzęków. Istnieje również szereg przeciwwskazań do zabiegu, m.in. choroby nowotworowe, osteoporoza, choroby krwi, stany zapalne, ciąża i laktacja, niewydolność nerek i wątroby, cukrzyca, metalowe implanty w ciele.

Storz Medical – jakich efektów mogę się spodziewać?

Działanie zabiegu Storz Medical opiera się na stymulowaniu naturalnych procesów w organizmie. Pierwsze efekty w postaci redukcji cellulitu pojawiają się już po kilku dniach, jednak w zależności od liczby serii na efekt finalny należy poczekać 2-3 miesiące. Fala uderzeniowa umożliwia znaczne, a w wielu przypadkach całkowite usunięcie cellulitu oraz ujędrnienie leczonego obszaru. Podobnie jak w przypadku innych zabiegów medycyny estetycznej, efekty usuwania cellulitu będą trwałe, o ile zadbamy o zdrowe nawyki żywieniowe i odpowiedni poziom ruchu. Dla utrzymania pozytywnych rezultatów konieczne jest stosowanie zbilansowanej diety, picie odpowiedniej ilości płynów oraz regularna aktywność fizyczna.

Warto wiedzieć, że zabieg falą akustyczną doskonale sprawdza się jako element terapii skojarzonych. Stosuje się ją w celu przygotowania skóry przed innymi zabiegami estetycznymi, takimi jak lifting HIFU czy laseroterapia. Stanowi wstęp do zabiegu kriolipolizy, czyli zamrażania tkanki tłuszczowej – wspomaga rozbijanie komórek tłuszczowych, przyspiesza drenaż limfatyczny i co najważniejsze umożliwia równomierną redukcję tkanki tłuszczowej. Usuwanie cellulitu za pomocą fali uderzeniowej w połączeniu z innymi zabiegami modelowania sylwetki radykalnie poprawia wyniki terapii.W razie innych pytań dotyczących redukcji cellulitu zapraszamy do kontaktu ze specjalistami z Kliniki Miracki w Warszawie.Podobne tematy