Usuwanie niechcianego owłosienia to dziś dla wielu kobiet powszechny zabieg kosmetyczny. Spora część pań wciąż sięga po nieśmiertelną maszynkę do golenia. Należysz do tego grona? Przeczytaj, jak radzić sobie z podrażnieniami i wrastającymi włoskami?

Sposobów na usunięcie niechcianych włosków jest sporo – możesz wybrać profesjonalny zabieg w gabinecie kosmetycznym, użyć gorącego wosku lub sięgnąć po starą, dobrą maszynkę. To najtańsza metoda depilacji i nie ukrywajmy, wygodna. Ogolisz się, biorąc prysznic lub kąpiel i nie musisz umawiać się na wizyty w salonie. Cały zabieg przeprowadzisz sama w zaciszu domowym. Niestety golenie maszynką ma też kilka wad. Zdarza się, że wywołuje podrażnienie skóry lub kłopoty z wrastającymi włoskami. Zanim wyrzucisz ze złością swój ulubiony sprzęt do golenia, sprawdź nasze porady. Dowiedz się, jak zadbać o skórę i poprawić efekty samodzielnej depilacji!

Prawidłowa technika to podstawa

Podrażnienia po goleniu maszynką to dość częsty kłopot. Co więcej, wcale nie dotyczy tylko pań, ale także panów! Czy można ich uniknąć? Warto spróbować. Po pierwsze należy zawsze sięgać po dobrej jakości maszynkę, wyrzucać tępe i zużyte. Po drugie nigdy nie wolno golić się na sucho. Samo zwilżenie skóry wodą też może nie wystarczyć. Warto sięgnąć po dostępne na rynku preparaty, które zmiękczają zarost i ułatwiają jego usunięcie. Możesz wybierać wśród kremów, pianek i żeli, stawiając na kosmetyk, który najbardziej będzie ci odpowiadał. 

Kolejna sprawa to technika golenia. Utarło się, że lepiej golić się pod włos, co pozwoli dokładniej usunąć owłosienie. Prawdą jest, że ta metoda częściej prowadzi do podrażnień czy zacięć. Z kolei golenie z włosem może być mniej precyzyjne, jednak rzadziej wywołuje negatywne skutki. Taką metodę zaleca się stosować np. w przypadku usuwania włosków z miejsc intymnych. Koniecznie zastosuj też krem nawilżający po goleniu, łagodzący podrażnienia, który zatroszczy się o twoją skórę. Unikaj również obcisłej odzieży bezpośrednio po zabiegu – po prostu daj ciału trochę odpocząć!

Jak radzić sobie z wrastającymi włoskami?

Jednym z problemów, na które często skarżą się kobiety są wrastające włosy na nogach. Mogą one zepsuć efekt estetyczny, dlatego warto poszukać sposobu na radzenie sobie z tą przypadłością. Warto zaznaczyć, że przyczyną wrastania włosków może być golenie pod włos lub na sucho, a więc zła technika oraz niewłaściwa pielęgnacja skóry. Co możesz zrobić, aby twoje nogi zawsze wyglądały pięknie po usunięciu owłosienia? Przede wszystkim poświęć więcej czasu na zabiegi kosmetyczne. Oto kilka naszych wskazówek:

  • regularnie nawilżaj skórę, aby była delikatna i miękka;
  • sięgaj po peeling i stosuj go co kilka dni;
  • wybieraj kosmetyki, w których składzie znajdziesz kwasy oraz naturalne olejki;
  • wypróbuj specjalistyczne kremy na wrastające włoski.

Jeśli poświęcisz nieco więcej uwagi skórze, zmodyfikujesz metodę golenia i zaopatrzysz się we właściwe kosmetyki, problemy powinny zniknąć. Jeśli jednak masz wyjątkowo trudną skórę, skłonną do podrażnień, konieczna może być zamiana maszynki na wosk, czy laser. Zanim zrewolucjonizujesz sposób usuwania włosków, sprawdź nasze podpowiedzi!Podobne tematy