Jeśli szukasz dobrej kuracji przeciwstarzeniowej, możesz rozważyć krem z retinolem i wyciągiem z lukrecji. Składniki te mogą zmniejszyć widoczność zmarszczek i wyrównać koloryt skóry. Składniki te są testowane dermatologicznie i nie zatykają porów. Na szczęście istnieje kilka opcji do wyboru.

Retinol

Skóra wokół oczu jest podatna na wpływ wieku na skórę. Mimika twarzy i ruchy wpływają na ten obszar, powodując, że staje się on mniej elastyczny i sprężysty. Dobrym rozwiązaniem na opadające powieki jest krem z retinolem, który stymuluje produkcję kolagenu i pomaga naprawić skórę. Kremy te okazały się skuteczne w zwalczaniu oznak starzenia się skóry wokół oczu.

Krem z retinolem jest dobrym rozwiązaniem w przypadku opadających powiek, ponieważ ma zdolność wnikania w głąb skóry. Napina on skórę wokół oczu, zmniejszając widoczność drobnych linii i zmarszczek. Dzięki temu łatwiej będzie dostrzec oznaki zwiotczenia skóry wokół oka. Oprócz tego retinol pomaga również napiąć skórę wokół oczu – sekcja ta jest wynikiem pracy redakcji portalu t-sportpro.pl.

Glycyrrhiza Glabra (lukrecja) wyciąg

Stosowanie Glycyrrhiza glabra (lukrecji) na opadające powieki nie jest niczym nowym. Zioło to występuje w przyrodzie i jest stosowane od tysięcy lat. Było szeroko zalecane w starożytnej Grecji, Egipcie i Rzymie. Jest to zioło lecznicze, które jest skuteczne w zwalczaniu różnych bakterii.

Wyciąg z lukrecji może pomóc podnieść opadające powieki dzięki swoim właściwościom przeciwzapalnym i antyoksydacyjnym. Jednym ze składników zawartych w serum pod oczy zawierającym ten składnik jest kwas ferulowy. Kwas ferulowy zwiększa produkcję kolagenu i elastyny, podnosząc górną powiekę. Składnik ten ma również właściwości rozjaśniające i przeciwdziałające fotostarzeniu, dzięki czemu jest doskonałym wyborem w przypadku cieni pod oczami.

Retinol + retinol + retinol + retinol + retinol + retinol + retinol + retinol + retinol + retinol + retinol + retinol + retinol + retinol +

Retinol, znany również jako witamina A1, jest witaminą rozpuszczalną w tłuszczach, występującą w organizmie człowieka. Jest to suplement diety, który może leczyć lub zapobiegać niedoborowi witaminy A, który może prowadzić do kseroftalmii, stanu charakteryzującego się pogorszeniem stanu siatkówki i plamki żółtej.

Retinoidy mają silne działanie, ale mogą również powodować działania niepożądane. W początkowej fazie stosowania retinoidów skóra może stać się wrażliwa i sucha, dlatego należy szukać pomocy dermatologicznej. Niższe stężenie jest lepsze dla osób o skórze suchej lub tłustej. Jeśli zależy Ci na lepszym nawilżeniu, wybierz retinoidy o bardziej kremowej konsystencji, natomiast osoby o skórze normalnej lub mieszanej powinny stosować żele lub mleczka.

Podobne tematy