Chociaż opadające powieki nie są poważnym schorzeniem, mogą być oznaką większego problemu. W niektórych przypadkach są one wynikiem guza mózgu lub rzadkiej postaci myasthenia gravis. W innych przypadkach są one skutkiem ubocznym poważnych schorzeń. Z wiekiem mięsień dźwigacz powieki rozciąga się, przez co mniej skutecznie utrzymuje powiekę w pozycji otwartej.

Herbata rumiankowa zmniejsza opuchnięte i obwisłe powieki

Regularne picie herbaty rumiankowej może pomóc zmniejszyć obwisłe powieki. Właściwości antyoksydacyjne rumianku pomagają zmniejszyć obrzęk i opuchliznę wokół oczu. Jeśli jesteś zbyt zajęta, aby poświęcić 20 minut dziennie na wypicie filiżanki herbaty rumiankowej, możesz po prostu położyć torebkę herbaty na powiekach. Zielona herbata również zawiera przeciwutleniacze, które mogą zmniejszyć opuchliznę i poprawić elastyczność skóry.

Innym naturalnym sposobem leczenia jest przygotowanie toniku z rumianku i ogórka. Tonik ten, zmieszany z rumianku i połowy ogórka, a następnie wstawiony na noc do lodówki, może pomóc zmniejszyć opuchliznę i zwiotczenie powiek. Tonik można stosować dwa razy dziennie. Najlepiej działa w połączeniu z zimną wodą. Pomoże Ci odmłodzić powieki i zwalczyć zmarszczki.

Spożywanie większej ilości winogron

Wśród innych korzyści, winogrona zawierają resweratrol, który spowalnia proces starzenia się komórek. Chroniąc komórki skóry, pomaga uniknąć opadających powiek i drobnych zmarszczek. Można również spożywać sok winogronowy. Należy jednak pamiętać, że sok winogronowy może pozostawiać lepki osad na powiekach. Ogórek zawiera przeciwutleniacze, takie jak kwas kofeinowy i kwas askorbinowy, które mogą pomóc w ujędrnieniu powiek i zmniejszeniu stanu zapalnego.

Poza zmniejszeniem opadających powiek, spożywanie większej ilości winogron jest również dobrym pomysłem dla skóry i wzroku. Owoce te zawierają duże ilości resweratrolu, przeciwutleniacza, który pomaga spowolnić proces starzenia się komórek. Spożywanie większej ilości winogron i spanie przez co najmniej 6 godzin dziennie może pomóc w zmniejszeniu opadania powiek.

Chirurgia

Opadające powieki to poważny problem kosmetyczny. Fałdy skóry i nadmiar tłuszczu wokół oka mogą negatywnie wpływać na młody wygląd. Operacja opadających powiek jest dobrym sposobem na przywrócenie młodego wyglądu. Chociaż opadanie powiek górnych jest naturalne wraz z wiekiem, może być kłopotliwe i odwracać uwagę od ogólnego wyglądu. Na szczęście istnieje kilka opcji chirurgicznego rozwiązania tego problemu kosmetycznego.

Opadające powieki mogą być wynikiem nadmiaru skóry na górnych powiekach. Problem ten jest często najlepiej rozwiązywany za pomocą zabiegu chirurgicznego zwanego blefaroplastyką lub korekcją ptosis. Zabieg ten polega na wykonaniu nacięcia przez różową tkankę na tylnej stronie dolnej powieki. Następnie chirurg usuwa nadmiar skóry i tłuszczu, zmieniając jej położenie. Podczas tej procedury nacięcie jest ukryte za dolną powieką.

Czynniki stylu życia

Opadające powieki, zwane również ptozą, są częstym schorzeniem, które może dotyczyć jednej lub obu powiek. Może ona upośledzać widzenie i wpływać na wygląd osoby. Chociaż najczęściej jest to związane ze starzeniem się, może wystąpić u dzieci, a także być spowodowane urazem. Do powstania ptozy może prowadzić kilka czynników związanych ze stylem życia, takich jak palenie papierosów i nadmierne spożywanie alkoholu. Zła dieta i brak regularnego rozkładu snu również mogą powodować opadanie powiek.

Chociaż opadające powieki są częstym objawem starzenia się, nie zawsze są oznaką problemu medycznego. Czasami są one objawem potencjalnie poważnych schorzeń i wymagają leczenia lekarskiego. Jeśli jednak tak się stanie, będziesz musiał stawić czoła ryzyku i komplikacjom związanym ze starzeniem się. Niektóre czynniki związane ze stylem życia, które mogą powodować opadanie powiek, to soczewki kontaktowe i spożywanie alkoholu.

Podobne tematy