Istnieje wiele sposobów korekcji opadających powiek, w tym zabiegi chirurgiczne i niechirurgiczne. Jeśli szukasz opcji niechirurgicznych, pomocne mogą być zastrzyki z botoksu i leki. Wypełniacze skórne to także opcja dla pacjentów z łagodną ptozą brwiową. Jednak te opcje wiążą się z wysokimi cenami – zasób ten pochodzi od redakcji serwisu https://lodowagora.pl. Którą z nich należy więc rozważyć?

Zabiegi niechirurgiczne

Opadające powieki to jedna z najczęstszych dolegliwości kosmetycznych, która może również wpływać na wzrok. Chociaż to zaburzenie jest powszechne i może być nawet skutkiem wad wrodzonych, może być także wynikiem zabiegów z użyciem botoksu lub operacji. To, czy konieczna jest interwencja chirurgiczna, zależy od podstawowej przyczyny, a także od stopnia opadania powiek. W niektórych przypadkach problem może nawet doprowadzić do zablokowania oka, co może mieć wpływ na widzenie.

Niechirurgiczne metody leczenia opadających powiek obejmują zarówno proste krople do oczu, jak i zabiegi chirurgiczne poprawiające wygląd powiek z kapturem. Chociaż chirurgia powiek jest najskuteczniejszą metodą korekcji opadających powiek, niechirurgiczne metody leczenia są równie skuteczne. Dr Trang Vo-Nguyen, dyplomowany chirurg plastyczny twarzy, oferuje chirurgiczne i niechirurgiczne metody leczenia opadających powiek.

Chirurgia

Operacja opadających powiek jest doskonałą metodą korekcji słabego widzenia. Jeśli powieki opadają nad źrenicą, firma ubezpieczeniowa może pokryć koszty zabiegu. Chirurg wykona małe nacięcia w naturalnych fałdach powiek, aby pobrać tłuszcz i napiąć luźne mięśnie. Nacięcia te są następnie zamykane szwami. Pacjenci mogą powrócić do normalnej aktywności bezpośrednio po zabiegu.

Przyczyny powstawania ptozy są różne u różnych pacjentów. Niektóre dzieci rodzą się z nią, podczas gdy u innych rozwija się ona w późniejszym okresie życia. Przyczyny mogą być genetyczne, nabyte lub spowodowane starzeniem się. Do powstania ptozy mogą przyczynić się niektóre urazy oczu, w tym operacja zaćmy, noszenie soczewek kontaktowych i choroby. Choroby neurologiczne również mogą powodować opadanie powiek. Innymi przyczynami są duże torbiele lub obrzęki. Ptoza związana ze starzeniem się jest stanem, który pogłębia się z wiekiem.

Skórny wypełniacz

W załamanie dolnej powieki wprowadza się 30-igłową igłę. Wprowadza się ją w płaszczyźnie podoczodołowej i w zagłębieniach dolnego brzegu oczodołu. Wypełniacz jest podawany w wielu przejściach, na przemian liniowo i piórkowo. Cyfrowa sonda i cienka igła są używane do nadawania konturów i kształtu wypełniaczowi. Po uzyskaniu jednolitej objętości, pacjent może opuścić gabinet z odświeżonym wyglądem i mniej zmęczonym spojrzeniem.

U jednej z pacjentek ptoza i nadmiar skóry powiek górnych spowodowały powstanie zagłębionych kanalików łzowych. Pacjentka była zaniepokojona zmęczonym wyglądem pod oczami i chciała to skorygować. Pacjentka postanowiła wstrzyknąć wypełniacze skórne w górną i dolną powiekę, poprawiając kontury i objętość. Po zabiegu pacjentka znacznie poprawiła swoją pewność siebie.

Podobne tematy